Belden Inc.
Prodotto No:
83803 002100
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
CABLE 3COND 12AWG RED SHLD 100'
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Si prega di inviare RdO, risponderemo immediatamente.

| Operating Temperature | -70°C ~ 200°C |
| Usage | Alarm, Safety |
| Cable Type | Multi-Conductor |
| Shield Type | Foil, Braid |
| Shield Material | Aluminum; Copper, Tinned |
| Jacket (Insulation) Thickness | 0.0150" (0.381mm) |
| Jacket (Insulation) Material | Fluorinated Ethylene-Propylene (FEP), Plenum |
| Product Status | Active |
| Wire Gauge | 12 AWG |
| Ratings | UL Style CMP |
| Series | - |
| Shield Coverage | 100%, 85% |
| Length | 100.0' (30.5m) |
| Conductor Insulation | Fluorinated Ethylene-Propylene (FEP) |
| Voltage | 300 V |
| Mfr | Belden Inc. |
| Conductor Strand | 7/20 |
| Conductor Material | Copper, Tinned |
| Jacket Color | Red |
| Features | - |
| Package | Spool |
| Jacket (Insulation) Diameter | 0.323" (8.20mm) |
| Base Product Number | 83803 |
| Number of Conductors | 3 |