Trafag Sensors and Controls
Prodotto No:
8473.21.5430.22.19.19.61.1M.T2.01
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
SENSOR 14.5PSIG 1/4"NPT .02A
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$336.6895
$336.6895
6
$319.8555
$1919.133
11
$264.1855
$2906.0405
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Operating Pressure | -14.5PSI ~ 14.5PSI (-100kPa ~ 100kPa) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Termination Style | Cable 5' |
| Output Type | Analog Current |
| Port Size | Male - 1/4" (6.35mm) NPT |
| Port Style | Threaded |
| Product Status | Active |
| Pressure Type | Gauge |
| Series | ECT 8473 |
| Accuracy | ±0.3% |
| Voltage - Supply | 9V ~ 30V |
| Output | 4 ~ 20 mA |
| Mfr | Trafag Sensors and Controls |
| Package | Tape & Box (TB) |
| Maximum Pressure | 60PSI (413.69kPa) |