TE Connectivity AMP Connectors
Prodotto No:
848-AG10D
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
CONN IC DIP SOCKET 48POS GOLD
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$13.6135
$13.6135
10
$13.3323
$133.323
25
$12.97738
$324.4345
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Contact Finish - Mating | Gold |
| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C |
| Contact Material - Post | Copper Alloy |
| Housing Material | Polyester |
| Contact Finish Thickness - Mating | 25.0µin (0.63µm) |
| Current Rating (Amps) | 3 A |
| Termination | Solder |
| Mounting Type | Through Hole |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Product Status | Obsolete |
| Number of Positions or Pins (Grid) | 48 (2 x 24) |
| Pitch - Post | 0.100" (2.54mm) |
| Contact Finish Thickness - Post | - |
| Series | 800 |
| Type | DIP, 0.6" (15.24mm) Row Spacing |
| Contact Finish - Post | - |
| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Termination Post Length | 0.125" (3.18mm) |
| Features | Open Frame |
| Contact Material - Mating | Copper Alloy |
| Pitch - Mating | 0.100" (2.54mm) |
| Contact Resistance | 10mOhm |
| Package | Tube |
| Base Product Number | 848 |