TE Connectivity AMP Connectors
Prodotto No:
85070-2
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
250 P.LOCK REC
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Si prega di inviare RdO, risponderemo immediatamente.

| Insulation | Non-Insulated |
| Tab Width | 0.250" (6.35mm) |
| Tab Length | - |
| Tab Thickness | 0.032" (0.81mm) |
| Color | - |
| Terminal Type | Standard |
| Contact Finish | Tin |
| Termination | Crimp |
| Gender | Female |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Product Status | Active |
| Wire Gauge | 10-12 AWG |
| Series | Positive Lock |
| Length - Overall | 0.898" (22.80mm) |
| Insulation Diameter | 0.142" ~ 0.197" (3.61mm ~ 5.00mm) |
| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Contact Material | - |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | 85070 |