85101A1415P50
Souriau-Sunbank by Eaton
Prodotto No:
85101A1415P50
Descrizione:
CONN RCPT MALE 15P GOLD SLDR CUP
Guida per l'utente
Cable Opening -
Backshell Material, Plating Aluminum Alloy, Olive Green Cadmium
Contact Finish Thickness - Mating -
Current Rating (Amps) 7.5A, 13A
Shell Finish Olive Green Cadmium
Shell Size - Insert 14-15
Mfr Souriau-Sunbank by Eaton
Contact Material Copper Alloy
Connector Type Receptacle, Male Pins
Features Adapter, Backshell
Contact Finish - Mating Gold
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Aviation, Industrial, Military
Number of Positions 15
Package Bulk
Base Product Number 85101A