85101AC1412S50
Souriau-Sunbank by Eaton
Prodotto No:
85101AC1412S50
Descrizione:
CONN RCPT FMALE 12P GOLD SLD CUP
Guida per l'utente
Cable Opening -
Backshell Material, Plating -
Contact Finish Thickness - Mating -
Current Rating (Amps) 7.5A, 13A
Shell Finish Olive Green Cadmium
Shell Size - Insert 14-12
Mfr Souriau-Sunbank by Eaton
Contact Material Copper Alloy
Connector Type Receptacle, Female Sockets
Features Cable Clamp
Contact Finish - Mating Gold
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Aviation, Industrial, Military
Number of Positions 12
Package Bulk
Base Product Number 85101A