85106JC107P50
Souriau-Sunbank by Eaton
Prodotto No:
85106JC107P50
Descrizione:
CONN PLUG MALE 7P GOLD SLDR CUP
Guida per l'utente
Cable Opening 0.234" ~ 0.266" (5.94mm ~ 6.76mm)
Backshell Material, Plating Aluminum Alloy, Olive Green Cadmium
Insert Material Neoprene
Ingress Protection IP67 - Dust Tight, Waterproof
Voltage Rating -
Contact Finish Thickness - Mating -
Current Rating (Amps) 7.5A
Product Status Active
Shell Finish Olive Green Cadmium
Shell Size - Insert 10-7
Mfr Souriau-Sunbank by Eaton
Contact Material Copper Alloy
Connector Type Plug, Male Pins
Features Backshell, Cable Clamp, Coupling Nut
Contact Finish - Mating Gold
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 125°C