85106JC107P5044
Souriau-Sunbank by Eaton
Prodotto No:
85106JC107P5044
Descrizione:
CONN PLUG MALE 7P GOLD SLDR CUP
Guida per l'utente
Cable Opening 0.234" ~ 0.266" (5.94mm ~ 6.76mm)
Backshell Material, Plating Aluminum Alloy, Nickel
Insert Material Neoprene
Ingress Protection IP67 - Dust Tight, Waterproof
Voltage Rating -
Contact Finish Thickness - Mating -
Current Rating (Amps) 7.5A
Shell Size, MIL -
Material Flammability Rating UL94 HB
Product Status Active
Shell Finish Nickel
Shell Size - Insert 10-7
Mfr Souriau-Sunbank by Eaton
Contact Material Copper Alloy
Connector Type Plug, Male Pins
Features Backshell, Cable Clamp, Coupling Nut
Contact Finish - Mating Gold
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 125°C