85106JC82S5029
Souriau-Sunbank by Eaton
Prodotto No:
85106JC82S5029
Descrizione:
CONN PLUG FMALE 2P GOLD SLDR CUP
Guida per l'utente
Cable Opening 0.198" ~ 0.230" (5.02mm ~ 5.84mm)
Backshell Material, Plating Aluminum Alloy, Anodized Black
Insert Material Neoprene
Ingress Protection IP67 - Dust Tight, Waterproof
Voltage Rating -
Contact Finish Thickness - Mating -
Current Rating (Amps) 7.5A
Product Status Active
Shell Finish Black Anodized
Shell Size - Insert 8-2
Mfr Souriau-Sunbank by Eaton
Contact Material Copper Alloy
Connector Type Plug, Female Sockets
Features Backshell, Cable Clamp, Coupling Nut
Contact Finish - Mating Gold
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 125°C