85107A1098P5016
Souriau-Sunbank by Eaton
Prodotto No:
85107A1098P5016
Descrizione:
CONN RCPT MALE 6POS GOLD SOLDER
Contact Finish Thickness - Mating -
Current Rating (Amps) 7.5A
Shell Finish Olive Drab Cadmium
Shell Size - Insert 10-98
Mfr Souriau-Sunbank by Eaton
Contact Material Copper Alloy
Connector Type Receptacle, Male Pins
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Aviation, Industrial, Military
Number of Positions 6
Package Bulk
Base Product Number 85107A