85107A123S5016
Souriau-Sunbank by Eaton
Prodotto No:
85107A123S5016
Descrizione:
CONN RCPT FMALE 3POS GOLD SOLDER
Contact Finish Thickness - Mating -
Current Rating (Amps) 13A
Product Status Active
Shell Finish Olive Drab Cadmium
Shell Size - Insert 12-3
Mfr Souriau-Sunbank by Eaton
Contact Material Copper Alloy
Connector Type Receptacle, Female Sockets
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Aviation, Industrial, Military
Number of Positions 3
Color Olive Drab
Package Bulk
Base Product Number 85107A