85107A1412P50
Souriau-Sunbank by Eaton
Prodotto No:
85107A1412P50
Descrizione:
CONN RCPT MALE 12P GOLD SLDR CUP
Contact Finish Thickness - Mating -
Current Rating (Amps) 7.5A, 13A
Product Status Active
Shell Finish Olive Green Cadmium
Shell Size - Insert 14-12
Mfr Souriau-Sunbank by Eaton
Contact Material Copper Alloy
Connector Type Receptacle, Male Pins
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Aviation, Industrial, Military
Number of Positions 12
Color Olive Green
Termination Solder Cup
Shielding Shielded
Mounting Type Panel Mount
Package Bulk
Base Product Number 85107A