85107A1415S50
Souriau-Sunbank by Eaton
Prodotto No:
85107A1415S50
Descrizione:
CONN RCPT FMALE 15P GOLD SLD CUP
Contact Finish Thickness - Mating -
Current Rating (Amps) 7.5A, 13A
Product Status Active
Shell Finish Olive Green Cadmium
Contact Material Copper Alloy
Connector Type Receptacle, Female Sockets
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Aviation, Industrial, Military
Number of Positions 15
Color Olive Green
Termination Solder Cup
Shielding Shielded
Mounting Type Panel Mount
Package Bulk
Base Product Number 85107A