85107A1418P50A7
Souriau-Sunbank by Eaton
Prodotto No:
85107A1418P50A7
Descrizione:
CONN RCPT MALE 18POS GOLD SOLDER
Contact Finish Thickness - Mating -
Current Rating (Amps) 7.5A
Product Status Active
Shell Finish Olive Drab Cadmium
Shell Size - Insert 14-18
Mfr Souriau-Sunbank by Eaton
Contact Material Copper Alloy
Connector Type Receptacle, Male Pins
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Aviation, Industrial, Military
Number of Positions 18
Color Olive Drab
Package Bulk
Base Product Number 85107A