85107A1418S5045
Souriau-Sunbank by Eaton
Prodotto No:
85107A1418S5045
Descrizione:
CONN RCPT FMALE 18POS GOLD SLDR
Contact Finish Thickness - Mating -
Current Rating (Amps) 7.5A
Product Status Active
Shell Finish Nickel
Shell Size - Insert 14-18
Mfr Souriau-Sunbank by Eaton
Contact Material Copper Alloy
Connector Type Receptacle, Female Sockets
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Aviation, Industrial, Military
Number of Positions 18
Color Silver
Package Bulk
Base Product Number 85107A