85107A1419P5116
Souriau-Sunbank by Eaton
Prodotto No:
85107A1419P5116
Descrizione:
CONN RCPT MALE 19POS GOLD SOLDER
Contact Finish Thickness - Mating -
Current Rating (Amps) 7.5A
Product Status Active
Shell Finish Olive Drab Cadmium
Shell Size - Insert 14-19
Mfr Souriau-Sunbank by Eaton
Contact Material Copper Alloy
Connector Type Receptacle, Male Pins
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Aviation, Industrial, Military
Number of Positions 19
Color Olive Drab
Package Bulk
Base Product Number 85107A