85107A2039S5046
Souriau-Sunbank by Eaton
Prodotto No:
85107A2039S5046
Descrizione:
CONN RCPT FMALE 39POS GOLD SLDR
Contact Finish Thickness - Mating -
Current Rating (Amps) 7.5A, 13A
Product Status Active
Shell Finish Olive Green Cadmium
Shell Size - Insert 20-39
Mfr Souriau-Sunbank by Eaton
Contact Material Copper Alloy
Connector Type Receptacle, Female Sockets
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Aviation, Industrial, Military
Number of Positions 39
Color Olive Green
Package Bulk
Base Product Number 85107A