85107A84P50A744
Souriau-Sunbank by Eaton
Prodotto No:
85107A84P50A744
Descrizione:
CONN RCPT MALE 4POS GOLD SOLDER
Contact Finish Thickness - Mating -
Current Rating (Amps) 7.5A
Product Status Active
Shell Finish Nickel
Shell Size - Insert 8-4
Mfr Souriau-Sunbank by Eaton
Contact Material Copper Alloy
Connector Type Receptacle, Male Pins
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Aviation, Industrial, Military
Number of Positions 4
Color Silver
Package Bulk
Base Product Number 85107A