85107A84S50A7
Souriau-Sunbank by Eaton
Prodotto No:
85107A84S50A7
Descrizione:
CONN RCPT FMALE 4POS GOLD SOLDER
Contact Finish Thickness - Mating -
Current Rating (Amps) 7.5A
Shell Finish Olive Drab Cadmium
Shell Size - Insert 8-4
Mfr Souriau-Sunbank by Eaton
Contact Material Copper Alloy
Connector Type Receptacle, Female Sockets
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Aviation, Industrial, Military
Number of Positions 4
Package Bulk
Base Product Number 85107A