Switchcraft Inc.
Prodotto No:
851X
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
CONN PLUG MONO 2.46MM 2COND
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$6.8495
$6.8495
10
$6.1674
$61.674
25
$5.80944
$145.236
50
$5.66048
$283.024
100
$5.51152
$551.152
250
$4.91568
$1228.92
500
$4.655
$2327.5
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Cable Opening | 0.125" (3.18mm) |
| Contact Material - Plating | Nickel |
| Housing Material | Aluminum |
| Body Color | Silver, Black |
| Current Rating (Amps) | 125 mA |
| Panel Hole Size | - |
| Voltage - Rated | 125VAC |
| Gender | Male |
| Product Status | Active |
| Internal Switch(s) | Does Not Contain Switch |
| Signal Lines | Mono |
| Includes | 2 pcs - 1 Connector, 1 Handle |
| Industry Recognized Mating Diameter | 2.46mm ID (0.097") |
| Mfr | Switchcraft Inc. |
| Contact Material | Brass |
| Connector Type | Phone Plug |
| Features | Thread Lock |
| Mating Length/Depth | 0.450" (11.40mm) |
| Operating Temperature | -20°C ~ 65°C |
| Number of Positions/Contacts | 2 Conductors, 2 Contacts |
| Termination | Solder Eyelet(s) |
| Shielding | Unshielded |
| Thread Size | - |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Actual Diameter | 0.097" (2.46mm) |
| Series | LOCK MICRO-PLUG® |
| Body Material | Copper Alloy |
| Insulation Color | - |
| Package | Bulk |