Belden Inc.
Prodotto No:
8529 0021000
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Descrizione:
HOOK-UP SOLID 20AWG RED 1000'
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Si prega di inviare RdO, risponderemo immediatamente.

| Operating Temperature | - |
| Cable Type | Hook-Up |
| Jacket (Insulation) Thickness | 0.017" (0.43mm) |
| Jacket (Insulation) Material | Poly-Vinyl Chloride (PVC) |
| Product Status | Active |
| Wire Gauge | 20 AWG |
| Ratings | - |
| Series | MIL-W-76C Type MW |
| Length | 1000.0' (304.8m) |
| Voltage | 1000V |
| Mfr | Belden Inc. |
| Conductor Strand | Solid |
| Conductor Material | Copper, Tinned |
| Features | Chemical Resistant |
| Jacket Color | Red |
| Package | Spool |
| Jacket (Insulation) Diameter | 0.066" (1.68mm) |
| Base Product Number | 8529 |