Texas Instruments
Prodotto No:
8551901EA
Produttore:
Pacchetto:
16-CDIP
Batch:
-
Descrizione:
8-BIT ADDRESSABLE LATCHES 16-CDI
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Si prega di inviare RdO, risponderemo immediatamente.

| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Output Type | Standard |
| Logic Type | D-Type, Addressable |
| Independent Circuits | 1 |
| Circuit | 1:8 |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 16-CDIP |
| Series | 54HC |
| Package / Case | 16-CDIP (0.300", 7.62mm) |
| Voltage - Supply | 2V ~ 6V |
| Mfr | Texas Instruments |
| Delay Time - Propagation | 14ns |
| Package | Tube |
| Current - Output High, Low | 5.2mA, 5.2mA |