86585-036LF
Amphenol ICC (FCI)
Prodotto No:
86585-036LF
Produttore:
Amphenol ICC (FCI)
Descrizione:
CONN RCPT HSG 36POS 3.18MM
Guida per l'utente
Operating Temperature -
Number of Rows 2
Number of Positions 36
Color Black
Contact Type Female Socket
Row Spacing 0.250" (6.35mm)
Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Fastening Type Friction Lock
Product Status Active
Insulation Material Polyphenylene, Modified
Series Mini-PV™, Basics+
Note Contacts Not Included
Mfr Amphenol ICC (FCI)
Pitch 0.125" (3.18mm)