Casa / Tape / 890-CLEAR-12MMX55M
minImg
890-CLEAR-12MMX55M
3M
Prodotto No:
890-CLEAR-12MMX55M
Produttore:
3M
Descrizione:
TAPE FILAMENT CLEAR 0.47"X 60YDS
Guida per l'utente
Usage General Purpose
Storage/Refrigeration Temperature 40°F ~ 80°F (4°C ~ 26°C)
Thickness - Adhesive -
Color Clear
Backing, Carrier Scotchpar™ Film
Product Status Obsolete
Thickness - Backing, Carrier -
Thickness 0.0080" (8.0 mils, 0.203mm)
Series Scotch® 890
Length 180' (55.0m) 60 yds
Shelf Life Start Date of Manufacture
Mfr 3M
Temperature Range -
Shelf Life 18 Months
Package Bulk
Tape Type Filament
Width 0.47" (12.00mm)