Casa / Tape / 8916V-CLEAR-36MMX55M
minImg
8916V-CLEAR-36MMX55M
3M
Prodotto No:
8916V-CLEAR-36MMX55M
Produttore:
3M
Descrizione:
FILAMENT TAPE 8916V CLEAR
In magazzino : 14
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Usage Bonding
Storage/Refrigeration Temperature 40°F ~ 80°F (4°C ~ 26°C)
Thickness - Adhesive -
Color Clear
Backing, Carrier Scotchpro™ Film
Product Status Active
Thickness - Backing, Carrier -
Thickness 0.0067" (6.7 mils, 0.170mm)
Series Scotch® 8916V
Length 180' (55.0m) 60 yds
Shelf Life Start Date of Manufacture
Mfr 3M
Temperature Range -
Shelf Life 18 Months
Package -
Tape Type Filament
Width 1.42" (36.00mm)