8L21-12-00
Coto Technology
Prodotto No:
8L21-12-00
Produttore:
Coto Technology
Descrizione:
RELAY REED SPST 500MA 12V
Guida per l'utente
Operating Temperature -20°C ~ 85°C
Switching Voltage 200VAC, 200VDC - Max
Termination Style PC Pin
Contact Rating (Current) 500 mA
Coil Current 24 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 500 Ohms
Product Status Obsolete
Must Release Voltage 1 VDC
Contact Form SPST-NC (1 Form B)
Seal Rating -
Series 8L
Operate Time 0.5 ms
Contact Material -
Mfr Coto Technology
Coil Voltage 12VDC
Release Time 0.5 ms
Must Operate Voltage 9.6 VDC