8L21-24-01
Coto Technology
Prodotto No:
8L21-24-01
Produttore:
Coto Technology
Descrizione:
RELAY REED SPST 500MA 24V
Guida per l'utente
Operating Temperature -20°C ~ 85°C
Switching Voltage 200VAC, 200VDC - Max
Termination Style PC Pin
Contact Rating (Current) 500 mA
Coil Current 12 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 2 kOhms
Product Status Obsolete
Must Release Voltage 2 VDC
Contact Form SPST-NC (1 Form B)
Seal Rating -
Series 8L
Operate Time 0.5 ms
Contact Material -
Mfr Coto Technology
Coil Voltage 24VDC
Release Time 1 ms
Must Operate Voltage 19.2 VDC