8L41-24-001
Coto Technology
Prodotto No:
8L41-24-001
Descrizione:
RELAY REED SPDT 250MA 24V
Guida per l'utente
Operating Temperature -20°C ~ 85°C
Switching Voltage 100VAC, 100VDC - Max
Contact Rating (Current) 250 mA
Termination Style PC Pin
Coil Current 12 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 2 kOhms
Product Status Active
Must Release Voltage 2 VDC
Contact Material -
Coil Voltage 24VDC
Must Operate Voltage 19.2 VDC