Casa / Crystals / 8Z-20.000MEEQ-T
minImg
8Z-20.000MEEQ-T
TXC CORPORATION
Prodotto No:
8Z-20.000MEEQ-T
Produttore:
TXC CORPORATION
Descrizione:
CRYSTAL 20.0000MHZ 10PF SMD
Guida per l'utente
Load Capacitance 10pF
Frequency Tolerance ±10ppm
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Frequency Stability ±10ppm
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 100 Ohms
Ratings -
Series 8Z
Type MHz Crystal
Package / Case 4-SMD, No Lead
Mfr TXC CORPORATION
Frequency 20 MHz