Schneider Electric
Prodotto No:
9007C68T10
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
LIMIT SWITCH, 9007C, FULL BODY,
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$214.1205
$214.1205
10
$199.84485
$1998.4485
25
$189.85256
$4746.314
50
$185.57015
$9278.5075
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Operating Position | - |
| Operating Temperature | -29°C ~ 85°C |
| Release Force | - |
| Ingress Protection | IP67 - Dust Tight, Waterproof |
| Termination Style | Screw Terminal |
| Actuator Type | Side Rotary - No Lever |
| Current Rating (Amps) | 1.2A (AC), 110mA (DC) |
| Circuit | DPDT (DB/DM) |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Mechanical Life | 10,000,000 Cycles |
| Product Status | Active |
| Series | 9007C |
| Voltage Rating - DC | 250 V |
| Switch Function | On-Mom |
| Operating Force | - |
| Overtravel | - |
| Voltage Rating - AC | 600 V |
| Electrical Life | 1,000,000 Cycles |
| Mfr | Schneider Electric |
| Pretravel | - |
| Features | - |
| Package | Box |
| Differential Travel | - |