905-NWG12H-O
Visual Communications Company - VCC
Prodotto No:
905-NWG12H-O
Descrizione:
PMI .290" 12VDC NO LENS PIN GREE
Termination Style PC Pin
Viewing Angle 30°
Panel Cutout Dimensions 0.29" (7.37mm)
Millicandela Rating 6500mcd
Product Status Obsolete
Lamp Color Green
Type LED
Voltage 12V
Lens Color -
Wavelength - Peak 520nm
Package Bulk
Panel Cutout Shape Round
Current 20mA