Casa / Heat Sinks / 908-35-2-28-2-B-0
minImg
908-35-2-28-2-B-0
Wakefield-Vette
Prodotto No:
908-35-2-28-2-B-0
Produttore:
Wakefield-Vette
Descrizione:
HEAT SINK PIN FIN 35X35MM CLIP
Guida per l'utente
Shape Square, Pin Fins
Material Aluminum
Product Status Active
Fin Height 1.087" (27.60mm)
Series 908
Thermal Resistance @ Forced Air Flow 1.97°C/W @ 200 LFM
Type Top Mount
Length 1.378" (35.00mm)
Mfr Wakefield-Vette
Thermal Resistance @ Natural 7.99°C/W
Material Finish Black Anodized
Package Box
Attachment Method Push Pin
Width 1.378" (35.00mm)