91W-NWG12H-CGO
Visual Communications Company - VCC
Prodotto No:
91W-NWG12H-CGO
Descrizione:
PMI .290" 12VDC NO LENS WIRE GRE
Guida per l'utente
Lens Transparency Clear
Ingress Protection -
Termination Style Wire Leads - 6" (152.40mm)
Viewing Angle 30°
Panel Cutout Dimensions 0.29" (7.37mm)
Millicandela Rating 6500mcd
Product Status Active
Lamp Color Green
Ratings DC
Lens Style Round with Flat Top
Series 90
Type LED
Voltage 12V
Mfr Visual Communications Company - VCC
Features -
Lens Color Green
Wavelength - Peak 520nm
Package Bulk
Panel Cutout Shape Round
Current 15mA