929647-07-24-I
3M
Prodotto No:
929647-07-24-I
Descrizione:
CONN HEADER VERT 24POS 2.54MM
Guida per l'utente
Insulation Height 0.100" (2.54mm)
Current Rating (Amps) 2.5A
Features -
Pitch - Mating 0.100" (2.54mm)
Contact Length - Mating 0.235" (5.97mm)
Contact Finish - Mating Gold
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Number of Rows 1
Applications -
Number of Positions 24
Insulation Color Black
Contact Length - Post 0.910" (23.11mm)
Package Bulk
Overall Contact Length 1.245" (31.62mm)