929700-06-33-RK
3M
Prodotto No:
929700-06-33-RK
Descrizione:
CONN HEADER VERT 33POS 2.54MM
Guida per l'utente
Insulation Height 0.100" (2.54mm)
Current Rating (Amps) 2.5A
Features -
Pitch - Mating 0.100" (2.54mm)
Contact Length - Mating 0.318" (8.08mm)
Contact Finish - Mating Tin
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Number of Rows 1
Applications -
Number of Positions 33
Insulation Color Black
Contact Length - Post 0.710" (18.03mm)
Package Bulk
Overall Contact Length 1.128" (28.65mm)