929800-01-33-RK
3M
Prodotto No:
929800-01-33-RK
Descrizione:
CONN HEADER VERT 33POS 2.54MM
Guida per l'utente
Insulation Height 0.115" (2.92mm)
Current Rating (Amps) 2.5A
Features -
Pitch - Mating 0.100" (2.54mm)
Contact Length - Mating 0.093" (2.36mm)
Contact Finish - Mating Tin
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Number of Rows 1
Applications -
Number of Positions 33
Insulation Color Black
Contact Length - Post 0.110" (2.79mm)
Package Bulk
Overall Contact Length 0.318" (8.08mm)