929984-01-13-RK
3M
Prodotto No:
929984-01-13-RK
Descrizione:
CONN RCPT 13POS 0.1 TIN PCB
Guida per l'utente
Insulation Height 0.150" (3.81mm)
Ingress Protection -
Voltage Rating 1000V
Contact Finish Thickness - Mating -
Current Rating (Amps) 1A
Features -
Pitch - Mating 0.100" (2.54mm)
Contact Finish - Mating Tin
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Number of Rows 1
Applications -
Number of Positions 13
Insulation Color Black
Contact Length - Post 0.125" (3.18mm)