93254-114HLF
Amphenol ICC (FCI)
Prodotto No:
93254-114HLF
Descrizione:
CONN HEADER VERT 14POS 2.54MM
Guida per l'utente
Insulation Height 0.100" (2.54mm)
Ingress Protection -
Voltage Rating -
Contact Finish Thickness - Mating 30.0µin (0.76µm)
Features -
Pitch - Mating 0.100" (2.54mm)
Contact Length - Mating 0.353" (8.97mm)
Contact Finish - Mating Gold or Gold, GXT™
Applications -
Number of Positions 14
Series BERGSTIK® II
Row Spacing - Mating 0.100" (2.54mm)
Contact Finish - Post -
Insulation Color Black
Contact Length - Post 0.110" (2.79mm)
Package Bulk
Overall Contact Length 0.563" (14.30mm)