Casa / Tape / 9471LE-54"X60YD
minImg
9471LE-54"X60YD
3M
Prodotto No:
9471LE-54"X60YD
Produttore:
3M
Descrizione:
ADH TRANSFER TAPE CLEAR
Guida per l'utente
Usage Bonding
Storage/Refrigeration Temperature 70°F (21°C)
Thickness - Adhesive 0.0023" (2.3 mils, 0.058mm)
Color -
Backing, Carrier Polycoated Kraft Liner
Product Status Active
Thickness - Backing, Carrier 0.0040" (4.0 mils, 0.102mm)
Thickness 0.0063" (6.3 mils, 0.160mm)
Series 9471LE
Length 180' (55.0m) 60 yds
Shelf Life Start Date of Manufacture
Mfr 3M
Temperature Range -
Shelf Life 24 Months
Package Box
Tape Type Adhesive Transfer
Width 54.00" (1.37m)