94W-NWR28H-CRO
Visual Communications Company - VCC
Prodotto No:
94W-NWR28H-CRO
Descrizione:
PMI .290" 28VDC FLUSH WIRE RED
Guida per l'utente
Lens Transparency Clear
Ingress Protection -
Termination Style Wire Leads - 6" (152.40mm)
Viewing Angle 30°
Panel Cutout Dimensions 0.29" (7.37mm)
Millicandela Rating 2800mcd
Product Status Obsolete
Lamp Color Red
Ratings Vf (Typ), If (Max)
Lens Style Round with Flat Top
Series 90
Type LED
Voltage 28V
Mfr Visual Communications Company - VCC
Features -
Lens Color Red
Wavelength - Peak 634nm
Package Bulk
Panel Cutout Shape Round
Current 16.5mA
Lens Size 8.50mm Dia