95278-102-32LF
Amphenol ICC (FCI)
Prodotto No:
95278-102-32LF
Descrizione:
CONN HEADER SMD 32POS 2.54MM
Guida per l'utente
Insulation Height 0.100" (2.54mm)
Current Rating (Amps) 3A per Contact
Style Board to Board
Features -
Pitch - Mating 0.100" (2.54mm)
Contact Length - Mating 0.315" (8.00mm)
Contact Finish - Mating Gold, GXT™
Operating Temperature -65°C ~ 125°C
Number of Rows 2
Applications -
Number of Positions 32
Series BERGSTIK®
Row Spacing - Mating 0.100" (2.54mm)