Casa / Heat Sinks / 960-27-12-S-AB-0
minImg
960-27-12-S-AB-0
Wakefield-Vette
Prodotto No:
960-27-12-S-AB-0
Produttore:
Wakefield-Vette
Descrizione:
HEATSINK 27X12MM SIDE PUSH PIN
Guida per l'utente
Shape Square, Pin Fins
Material Aluminum
Product Status Active
Fin Height 0.472" (12.00mm)
Series 960
Thermal Resistance @ Forced Air Flow 5.70°C/W @ 200 LFM
Type Top Mount
Length 1.063" (27.00mm)
Mfr Wakefield-Vette
Thermal Resistance @ Natural -
Material Finish Black Anodized
Package Box
Attachment Method Push Pin
Width 1.063" (27.00mm)