961426-8041604-AR
3M
Prodotto No:
961426-8041604-AR
Produttore:
3M
Descrizione:
CONN HDR 26POS 0.1 STACK T/H
Guida per l'utente
Number of Rows 2
Number of Positions 26
Color Black
Length - Post (Mating) 0.256" (6.500mm)
Termination Solder
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Contact Finish Thickness - Post (Mating) Flash
Length - Overall Pin 1.638" (41.600mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series 961
Mfr 3M
Pitch 0.100" (2.54mm)
Length - Stack Height 1.252" (31.800mm)
Length - Tail 0.130" (3.300mm)