964-NWG12H-CGO
Visual Communications Company - VCC
Prodotto No:
964-NWG12H-CGO
Descrizione:
PMI .290" 12VDC FLAT PIN GREEN
Guida per l'utente
Lens Transparency Clear
Ingress Protection -
Termination Style PC Pin
Viewing Angle 30°
Panel Cutout Dimensions 0.29" (7.37mm)
Millicandela Rating 6500mcd
Product Status Obsolete
Lamp Color Green
Ratings Vf (Typ), If (Max)
Lens Style Round with Flat Top
Series 90
Type LED
Voltage 12V
Mfr Visual Communications Company - VCC
Features -
Lens Color Green
Wavelength - Peak 520nm
Package Bulk
Panel Cutout Shape Round
Current 20mA
Lens Size 9.90mm Dia