Casa / Crystals / 9B12000013
minImg
9B12000013
TXC CORPORATION
Prodotto No:
9B12000013
Produttore:
TXC CORPORATION
Descrizione:
CRYSTAL 12.0000MHZ 18PF TH
Guida per l'utente
Load Capacitance 18pF
Frequency Tolerance ±30ppm
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Height - Seated (Max) 0.145" (3.68mm)
Frequency Stability ±30ppm
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.453" L x 0.197" W (11.50mm x 5.00mm)
Product Status Obsolete
ESR (Equivalent Series Resistance) 40 Ohms
Ratings -
Series 9B
Type MHz Crystal
Package / Case HC-49/US
Mfr TXC CORPORATION
Frequency 12 MHz