Sanyo Denki America Inc.
Prodotto No:
9LG1448M1002
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
FAN AXIAL 140X38MM 48VDC WIRE
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$114.342
$114.342
10
$102.7634
$1027.634
25
$101.31598
$2532.8995
50
$94.80297
$4740.1485
100
$92.63184
$9263.184
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Air Flow | 130.0 CFM (3.64m³/min) |
| Noise | 46.0dB(A) |
| Ingress Protection | - |
| Current Rating (Amps) | 0.150A |
| Fan Type | Tubeaxial |
| Voltage - Rated | 48VDC |
| Product Status | Active |
| Voltage Range | 40.8 ~ 55.2VDC |
| RPM | 3300 RPM |
| Mfr | Sanyo Denki America Inc. |
| Material - Frame | Aluminum |
| Features | Locked Rotor Protection |
| Width | 38.00mm |
| Operating Temperature | -4 ~ 158°F (-20 ~ 70°C) |
| Static Pressure | 0.680 in H2O (169.4 Pa) |
| Bearing Type | Ball |
| Approval Agency | cURus, TUV |
| Termination | 2 Wire Leads |
| Size / Dimension | Square - 140mm L x 140mm H |
| Weight | 1.5 lbs (680.4 g) |
| Lifetime @ Temp. | 180000 Hrs @ 60°C |
| Material - Blade | Plastic |
| Series | San Ace 140L |
| Power (Watts) | 7.2 W |
| Package | Box |
| Base Product Number | 9LG1448 |