A60Z0R2BT200T
Amotech
Prodotto No:
A60Z0R2BT200T
Descrizione:
CAP CER 0.2PF 200V C0G/NP0 0201
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications RF, Microwave, High Frequency
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.1pF
Lead Spacing -
Voltage - Rated 200V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Thickness (Max) 0.013" (0.33mm)
Mfr Amotech
Capacitance 0.2 pF