Casa / Ceramic Capacitors / ABCUA06F0XX103MNDG
minImg
ABCUA06F0XX103MNDG
Amotech
Prodotto No:
ABCUA06F0XX103MNDG
Produttore:
Amotech
Descrizione:
CAP CER 10000PF 6.3V X5R 0402
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Applications RF, Microwave, High Frequency
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 6.3V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient X5R
Product Status Active
Ratings -
Series ABCUA
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Thickness (Max) 0.024" (0.60mm)
Mfr Amotech
Capacitance 10000 pF