Casa / Ceramic Capacitors / ABCUA06F0XX473MGDG
minImg
ABCUA06F0XX473MGDG
Amotech
Prodotto No:
ABCUA06F0XX473MGDG
Descrizione:
CAP CER 0.047UF 6.3V X5R 01005
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Applications RF, Microwave, High Frequency
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 6.3V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Temperature Coefficient X5R
Series ABCUA
Package / Case 01005 (0402 Metric)
Thickness (Max) 0.009" (0.22mm)
Mfr Amotech
Capacitance 0.047 µF