Casa / Ceramic Capacitors / ABCUA10201X104KGDG
minImg
ABCUA10201X104KGDG
Amotech
Prodotto No:
ABCUA10201X104KGDG
Descrizione:
CAP CER 0.1UF 10V X7S 0201
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications RF, Microwave, High Frequency
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 10V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Temperature Coefficient X7S
Series ABCUA
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Thickness (Max) 0.013" (0.33mm)
Mfr Amotech
Capacitance 0.1 µF